Novinky


Puella Trio

Puella Trio získalo v červenci letošního roku 2.místo ve finále 21.ročníku prestižní mezinárodní soutěže o cenu Rovere d´Oro v italském San Bartolomeu al Mare.


Lada Biriucov zpívá Wagnera

Více než 2 500 diváků v Hale Ludowe v polské Wroclavi bylo 24. června 2006 svědky velmi zdařilé produkce Wagnerovy opery Soumrak bohů v režii Hanse-Petera Lehmanna v provedení operního souboru Wroclawského divadla.

Více informací »


AFFETTO v kroměřížském zámku

Vokálně experimentální soubor AFFETTO vystoupil 25.července na 7. ročníku festivalu „Hudba v zahradách a zámku“.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno v neubergské klášterní bazilice

V sobotu 15. července byl Český filharmonický sbor Brno již tradičně pověřen zahájením rakouského festivalu Neuberger Kulturtage 2006 v neubergské klášterní bazilice.

Více informací »


RICHARD WAGNER FESTIVAL 2006

Český filharmonický sbor Brno se letos již potřetí stal vedle dirigenta Ralfa Weikerta a režiséra Herberta Adlera nepostradatelnou součástí Richard Wagner festivalu v rakouském Welsu.

Více informací »


Lukáš Vondráček na Maltě

Mladý český klavírista Lukáš Vondráček vystoupil 16.května 2006 jako sólista na koncertě Národního maltského orchestru.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno v Lucembursku

Český filharmonický sbor Brno vystoupil ve dnech 6. a 7. dubna 2006 v nově postaveném koncertním sále lucemburské Filharmonie.

Více informací »


Čarovný zvuk flétny s Filharmonií Brno

Masaryková, Máčiková, Gurbal´, Richter

Na 5. abonentním koncertě netradičního cyklu Filharmonie Brno vystoupili 30. a 31. března 2006 pod taktovkou Caspara Richtera mladí talentovaní sólisté. Koncertní provedení Mozartovy Kouzelné flétny zařazené do projektu Mozartovy cesty 2006 se u publika setkalo s mimořádnou odezvou. Nemalý podíl na tom měl mladý basbarytonista Adam Plachetka, který v roli Papagena využil svých hereckých dovedností a vtipně provázel posluchače příběhem. V roli Pamíny excelovala slovenská sopranistka Lenka Máčiková a její kolegyně Martina Masaryková předvedla na mimořádné úrovni náročný part Královny noci. V roli Sarastra na sebe upozornil basista Martin Gurbal‘, Tamína ztvárnil dnes už sólista plzeňské opery Tomáš Kořínek. Jako Papagena se představila talentovaná Radka Sehnoutková a Monostata si s chutí zazpíval Marek Olbrzymek. Tři dámy ztvárnily Eva Daňhelová, Jana Sobotková a Pavla Zbořilová. Sólisty doplnil na vynikající úrovni Český filharmonický sbor Brno pod vedením Petra Fialy.

Více informací »


Klavírista Igor Ardašev pokračuje ve své úspěšné spolupráci s Národní orchestrem Malty

V lednu letošního roku byl Igor Ardašev znovu pozván jako sólista k Národnímu orchestru Malty. Společně s dirigentem Michaelem Lausem a dalšími dvěma sólisty - Carminem Laurim /housle/ a Matsem Rondinem /cello/ provedli s mimořádným nasazením a ohlasem Beethovenův Trojkoncert. Publikum v zaplněném sále MCC – Středomořského konferenčního centra, ocenilo jejích výkony obrovskými ovacemi, a ty neustávaly ani po skončení přídavku, kterým byl úryvek z Haydnova Tria č.1 G dur. Koncert se konal za přítomnosti prezidenta Malty a ministra kultury Malty.

Více informací »


Affeto v Sarajevu

Vokálně-experimentální soubor AFFETTO vystoupil s velkým úspěchem v pátek 10. března 2006 na koncertu 22. ročníku Mezinárodního festivalu Sarajevska zima

Více informací »


V letošním roce byla agentura ARS/KONCERT pověřena uspořádáním dvou významných mezinárodních aktivit a to,

Generálního shromáždění Evropské asociace uměleckých manažerů a jako výhradní organizátor Mezinárodního hudebního festivalu Brno Generálního shromáždění Evropské asociace festivalů.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno hostoval poslední týden v listopadu v Bonnu,

s tamějším orchestrem (Orchester der Beethovenhalle Bonn) pod vedením šéfdirigenta Romana Kofmana natočil u nahrávací společnosti "Dabringhaus und Grimm" 3. a 13. Šostakovičovu symfonii. Současně pak provedl druhou z nich na koncertech v Bonnu 27.11.2005 a Koblenci 2.12.2005.

Více informací »


Předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
© Petr Tejkal 2008