ARS/KONCERT, spol. s r. o.
Concert agency

člen Asociace uměleckých agentur ČR
člen Asociace hudebních festivalů České republiky

 

Koncertní agentura ARS/KONCERT spol. s r.o. patří k předním uměleckým managementům a festivalovým organizátorům. Od doby svého vzniku (1990) se aktivně podílí na organizaci a zprostředkování stovek vystoupení významných uměleckých těles a osobností v oblasti klasické hudby v tuzemsku i zahraničí a zařadila se tak mezi špičkové a celosvětově uznávané umělecké agentury.

 

ARS/KONCERT jako organizátor festivalů :

Od roku 1999 ARS/KONCERT pořádá Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou. V letech 1993 - 2011 byl ARS/KONCERT výhradním organizátorem Mezinárodního hudebního festivalu Brno, jehož součástí byl Moravský podzim, Velikonoční festival duchovní hudby, Expozice nové hudby, Mezinárodní interpretační soutěž a Mezinárodní hudebně vědné kolokvium. V letech 2008 a 2009 pořádal Setkávání Václava Hudečka v Moravských Budějovicích.

 

ARS/KONCERT jako organizátor turné :

ARS/KONCERT organizuje mezinárodní turné špičkových těles v Evropě, Americe a v Asii např. pro vynikající Český filharmonický sbor Brno a dále pro významné orchestry a soubory jako Česká filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Brno, Janáčkova filharmonie Ostrava, Slovenská filharmonie, Ruský státní symfonický orchestr, Moskevský symfonický orchestr, Národní orchestr Montpellier, Národní orchestr Loirských krajů, Petrohradský symfonický orchestr, Budapešťský symfonický orchestr, Arménská filharmonie, Vídeňský rozhlasový symfonický orchestr, Mexický symfonický orchestr, Bach Collegium Mnichov, Orchestr Beethovenhalle Bonn, Brucknerorchester Linec, Belgický národní orchestr,Pražská komorní filharmonie, soubor opery Národního divadla Praha, soubor opery Národního divadla v Brně, Čeští komorní sólisté, Eben Trio aj.

 

ARS/KONCERT jako spoluorganizátor :

významných mezinárodních kulturních projektů : ARS/KONCERT se podílí na realizaci významných mezinárodních kulturních aktivit podporovaných Evropskou unií jako např. Europalia 1998 v Belgii, Europamusicale 2000 v České republice, mezinárodní klavírní cyklus kulturní nadace Hypo v Praze (ve spolupráci s Českou filharmonií), výběrové přehrávky pro Orchestr mladých Evropské unie (EUYO) v České republice.

 

ARS/KONCERT jako umělecký management :

ARS/KONCERT zastupuje přední dirigenty a umělce v oboru instrumentálním i vokálním a rovněž aktivně spolupracuje s mladými hudebníky a pěveckými talenty.

© Petr Tejkal 2008