Novinky


Český filharmonický sbor Brno na novoročním koncertu ve Stuttgartu

Český filharmonický sbor Brno uvítal Nový rok 2007 na podiu stuttgartské Liederhalle provedením čtyřicetihlasého moteta Spem in alium (a capella) Thomase Tallise ve spolupráci s šéfdirigentem Stuttgartských filharmoniků Gabrielem Feltzem.


Idomeneo v Národním divadle Brno

Caspar Richter a Aleš Voráček hostují v Národním divadle v Brně v Mozartově Idomeneovi. Premiéra u nás téměř neznámé Mozartovy opery proběhla v pátek 24. listopadu 2006 v Mahenově divadle v Brně.

Více informací »


Koncertní provedení Così fan tutte s Jiřím Bělohlávkem

Dvojí koncertní provedení Mozartovy komické opery Così fan tutte se uskutečnilo 26. listopadu 2006 v pražském Rudolfinu a 2. prosince 2006 ve španělském Palau de Valencia. Za řízení Jiřího Bělohlávka vystoupili s Pražskou komorní filharmonií a Pražským komorním sborem (sbormistr Pavel Vaněk) mladí sólisté.

Více informací »


Nové CD Českého filharmonického sboru Brno

V říjnu vyšlo Českému filharmonickému sboru Brno CD s nahrávkou kompletní řady duchovních Motet Antona Brucknera. Nahrávku uskutečnila v lednu 2006 v Husově sboru v Brně německá nahrávací společnost Dabringhaus und Grimm. V případě zájmu kontaktujte ARS/KONCERT.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno absolvoval v září a říjnu několik významných koncertů a natáčení dalšího CD.

Více informací »


Hudební podzim

Letošní podzim hýřil nejen pestrými barvami krásného babího léta, ale rovněž v něm zazářily výkony umělců, které pro festivalové pořadatele Mezinárodní hudební festival Brno – Moravský podzim, Pražský podzim, Bratislavské hudobné slávnosti, Hudební týdny v Budapešti nebo Pro Musica Konzerte v Norimberku zajistila agentura ARS/KONCERT.

Více informací »


POSLOUCHEJTE S NÁMI!

AFFETTO v RONDU na vlnách ČR 3

25. října od 9 hod vysílá Český rozhlas 3 Vltava půlhodinový pořad o AFFETTU v podání Vladimíra Čecha.

Živý rozhovor s členy AFFETTA na rádiu PROGLAS

Affetto se stane hostem pořadu “Jak se Vám líbí” na rádiu Proglas 3. listopadu v 19.15. Poslouchejte s námi!


AFFETTO a PUELLA TRIO bude na konci října prezentovat Brno v Düsseldorfu

Více informací »


AFFETTO koncertovalo 11. září 2006 v Brně

Více informací »


Úspěch nahrávky souboru AFFETTO v Paříži, srpen 2006

Nahrávka vokálního cyklu PASEJAMÁ Miloše Orsona Štědroně (premiéra v září 2004 v Berlíně) pořízená souborem Affetto ve studiu Českého rozhlasu v Brně v září 2005 byla vybrána do pařížského finále soutěže Mezinárodní tribuna mladých skladatelů Evropské vysílací unie (EBU) a obsadila jedno z předních míst.

Více informací »


Puella Trio

Puella Trio získalo v červenci letošního roku 2.místo ve finále 21.ročníku prestižní mezinárodní soutěže o cenu Rovere d´Oro v italském San Bartolomeu al Mare.


Lada Biriucov zpívá Wagnera

Více než 2 500 diváků v Hale Ludowe v polské Wroclavi bylo 24. června 2006 svědky velmi zdařilé produkce Wagnerovy opery Soumrak bohů v režii Hanse-Petera Lehmanna v provedení operního souboru Wroclawského divadla.

Více informací »


AFFETTO v kroměřížském zámku

Vokálně experimentální soubor AFFETTO vystoupil 25.července na 7. ročníku festivalu „Hudba v zahradách a zámku“.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno v neubergské klášterní bazilice

V sobotu 15. července byl Český filharmonický sbor Brno již tradičně pověřen zahájením rakouského festivalu Neuberger Kulturtage 2006 v neubergské klášterní bazilice.

Více informací »


RICHARD WAGNER FESTIVAL 2006

Český filharmonický sbor Brno se letos již potřetí stal vedle dirigenta Ralfa Weikerta a režiséra Herberta Adlera nepostradatelnou součástí Richard Wagner festivalu v rakouském Welsu.

Více informací »


Lukáš Vondráček na Maltě

Mladý český klavírista Lukáš Vondráček vystoupil 16.května 2006 jako sólista na koncertě Národního maltského orchestru.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno v Lucembursku

Český filharmonický sbor Brno vystoupil ve dnech 6. a 7. dubna 2006 v nově postaveném koncertním sále lucemburské Filharmonie.

Více informací »


Čarovný zvuk flétny s Filharmonií Brno

Masaryková, Máčiková, Gurbal´, Richter

Na 5. abonentním koncertě netradičního cyklu Filharmonie Brno vystoupili 30. a 31. března 2006 pod taktovkou Caspara Richtera mladí talentovaní sólisté. Koncertní provedení Mozartovy Kouzelné flétny zařazené do projektu Mozartovy cesty 2006 se u publika setkalo s mimořádnou odezvou. Nemalý podíl na tom měl mladý basbarytonista Adam Plachetka, který v roli Papagena využil svých hereckých dovedností a vtipně provázel posluchače příběhem. V roli Pamíny excelovala slovenská sopranistka Lenka Máčiková a její kolegyně Martina Masaryková předvedla na mimořádné úrovni náročný part Královny noci. V roli Sarastra na sebe upozornil basista Martin Gurbal‘, Tamína ztvárnil dnes už sólista plzeňské opery Tomáš Kořínek. Jako Papagena se představila talentovaná Radka Sehnoutková a Monostata si s chutí zazpíval Marek Olbrzymek. Tři dámy ztvárnily Eva Daňhelová, Jana Sobotková a Pavla Zbořilová. Sólisty doplnil na vynikající úrovni Český filharmonický sbor Brno pod vedením Petra Fialy.

Více informací »


Klavírista Igor Ardašev pokračuje ve své úspěšné spolupráci s Národní orchestrem Malty

V lednu letošního roku byl Igor Ardašev znovu pozván jako sólista k Národnímu orchestru Malty. Společně s dirigentem Michaelem Lausem a dalšími dvěma sólisty - Carminem Laurim /housle/ a Matsem Rondinem /cello/ provedli s mimořádným nasazením a ohlasem Beethovenův Trojkoncert. Publikum v zaplněném sále MCC – Středomořského konferenčního centra, ocenilo jejích výkony obrovskými ovacemi, a ty neustávaly ani po skončení přídavku, kterým byl úryvek z Haydnova Tria č.1 G dur. Koncert se konal za přítomnosti prezidenta Malty a ministra kultury Malty.

Více informací »


Affeto v Sarajevu

Vokálně-experimentální soubor AFFETTO vystoupil s velkým úspěchem v pátek 10. března 2006 na koncertu 22. ročníku Mezinárodního festivalu Sarajevska zima

Více informací »


Předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Další 
© Petr Tejkal 2008