Novinky


Komorní soubory na festivalu ve francouzské Remeši

Na 18.ročník festivalu Les Flaneries Musicales de Reims bylo pozváno několik špičkových mladých umělců z naší nabídky.
Na začátku července vystoupili na festivalu Kateřina Englichová a Vilém Veverka - duo harfa a hoboj. V druhé polovině července se konal recitál houslistky Sophie Jaffé, doprovázené klavíristou Bjornem Lehmannem. A úspěšnou řadu zakončilo v srpnu brněnské Puella Trio. Koncerty se konaly za velkého zájmu publika v nejkrásnějších místech historického města, kostelích i pod širých nebem.


Český filharmonický sbor Brno dosáhl jedné z nejvyšších uměleckých met

Český filharmonický sbor Brno zazářil v široké mezinárodní konkurenci při udělování prestižních německých cen ECHO KLASSIK 2007. Z 3000 přihlášených nahrávek získal titul „Soubor roku 2007“ za nahrávku Duchovních motet Antona Brucknera. Také nahrávka Lisztova oratoria Christus, na které se sbor podílel spolu s Beethoven Orchester Bonn, obdržela cenu „Nahrávka roku 2007“. Ceny ECHO Klassik uděluje již od roku 1992 kulturní institut německého gramofonového průmyslu „Deutsche Phono-Akademie“, jehož porota se skládá z význačných osobností působících v oblasti kultury a médií, hudební redakce ZDF a členů Phono-Akademie. Letos se rozdávaly ceny ve 21 kategoriích, ve kterých se mimo jiné zaskvěla jména jako Mariss Jansons, Anna Netrebko nebo Berliner Philharmoniker. Český filharmonický sbor Brno se tak zařadil mezi jména světového formátu. Ceny budou předány na slavnostním galavečeru německé televize ZDF 21. 10. 2007 v sále mnichovské filharmonie Gasteig.

Více informací »


Sophia Jaffé zazářila na 17. středoevropském festivalu koncertního umění v Žilině

Na zahajovacím koncertě letošního 17. středoevropského festivalu koncertního umění v Žilině zazářila Sophia Jaffé pod taktovkou litevského dirigenta M. Pitrenase v Čajkovského houslovém koncertu. Festivalové publikum tak mohlo po roce slyšet držitelku Ceny hudební kritiky a Ceny publika 16. ročníku tohoto významného mezinárodního festivalu


Wallingerovo kvarteto v Bosně

Wallingerovo kvarteto vystoupilo v březnu s velkým úspěchem na třech koncertech v Bosně a Hercegovině: v Mostaru, Sarajevu (v rámci festivalu Sarajevskaja zima) a Tuzle.

Více informací »


Martin Bárta a Vratislav Kříž se představili na Wiener Festwochen

Barytonisté Martin Bárta a Vratislav Kříž vystupují pod taktovkou Pierra Bouleze ve vídeňském Theater an der Wien v Janáčkově opeře Z mrtvého domu. Inscenace vznikla v koprodukci s Holland Festivalem a Festivalem d‘Aix-en-Provence, kde bude uvedena v letních měsících. Režisérem představení je Patrice Chéreau, spoluúčinkují Mahler Chamber Orchestra a Arnold Schoenberg Chor.


PUELLA TRIO získalo 3. cenu na mezinárodní soutěži Charles Hennen Concours v Holandsku.

Puella trio dosáhlo dalšího významného mezinárodního úspěchu. Umístilo se jako třetí na mezinárodní soutěži Charles Hennen Concours v Holandsku. Bylo prvním triem, protože 1. a 2.místo v dané kategorii obsadila smyčcová kvarteta.


Slovenská filharmonie s dirigentem Charlesem Olivieri-Munroe v Portugalsku

Slovenská filharmonie pod vedením dirigenta Charlese Oliveri-Munore vystoupila na mezinárodním festivalu DIAS DA MUSICA EM BELEM v portugalském hlavním městě Lisabonu. Letošní festival byl zaměřen na klavír, klavíristy, klavírní kompozice a klavírní koncerty různých hudebních žánrů. Během jediného víkendu (21. + 22. dubna) se v obrovském kulturním komplexu Centro cultural de Belem, místě konání festivalu, uskutečnilo 66 koncertů a vystoupilo na něm více než 300 umělců z celého světa. Slovenská filharmonie doprovodila na čtyřech koncertech renomované klavíristy Eldara Nebolsina, Alexandra Gavryljuka, Filipe Pinto-Ribeiro a Ference Vizzi. Do posledního místa zaplněné Grande Auditório (2200 míst) odměnilo umělce po každém koncertě spontánním a bouřlivým aplausem.


Simona Houda-Šaturová vystoupila s BBC Philharmonic

V pátek 20. dubna 2007 se uskutečnil v budově bratislavské Reduty mimořádný koncert konaný v rámci evropského turné BBC Philharmonic. Sólistkou večera byla slovenská sopranistka Simona Houda-Šaturová, která v první polovině koncertu přednesla dvě Mozartovy koncertní árie Misera, dove son! … Ah! Non son‘ io che parlo KV 369 a Fra cento affanni KV 88 a sklidila od publika bouřlivé ovace. Dirigentem byl šéfdirigent BBC Philharmonic Gianandrea Noseda.


Český filharmonický sbor Brno vystoupil v Rennes

Český filharmonický sbor Brno navázal na předchozí úspěšnou spolupráci s orchestrem partnerského města Brna – Rennes, a vystoupil v Rennes na dvou koncertech v předposledním dubnovém týdnu – konkrétně 19. a 20.dubna 2007.

Více informací »


Houslový koncert E. W. Korngolda měl svou arménskou premiéru

Dne 6.dubna 2007 mělo jerevanské publikum v koncertním sále Arama Chačaturjana možnost seznámit se poprvé živě s houslovým koncertem významného brněnského rodáka E. W. Korngolda.
Stalo se tak díky spolupráci Arménské filharmonie, skvělého českého dirigenta Leoše Svárovského, houslisty a neúnavného propagátora Korngoldova díla Františka Novotného, a z iniciativy agentury ARS/KONCERT.

Více informací »


Jan Vacík dobyl Londýn s falešným bříškem, tvrďákem a špacírkou

Jan Vacík, Maria Haan a Václav Sibera sklidili senzační úspěch v koncertním provedení Výletů pana Broučka 25. února 2007 v londýnské Barbican Hall. Dirigentem a duší koncertu byl šéfdirigent BBC Symphony Orchestra Jiří Bělohlávek, který ke spolupráce na Janáčkově zřídka uváděném díle přizval české sólisty. V titulní roli Pana Broučka exceloval tenorista Jan Vacík, který má s rolí zkušenosti z nedávno uvedené inscenace Národního divadla v Praze. Hlavní ženskou trojroli Málinky-Etherei-Kunky ztvárnila sólistka Národního divadla Maria Haan a v rolích Oblačného, Vacka Bradatého a Básníka se představil nadějný barytonista Václav Sibera.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno v Bruselu

Český filharmonický sbor Brno reprezentoval Českou republiku v Bruselu v rámci oslav 50. výročí podpisu Římských kontraktů, zakládajících smluv Evropské unie 1957. Za účasti belgické a holandské královny, lucemburského vévody, prezidenta Evropské komise J. M. D.Barrosa a dalších význačných politických osobností a čestných hostů zazněla v sobotu 25. března v bruselském Palais de Beaux Arts v přímém televizním přenosu do 24 zemí světa Beethovenova Devátá symfonie „S ódou na radost“, sbor a Orchestre du Luxembourg od dirigentského pultu řídil Emmanuel Krivine. Koncert vyvrcholil bouřlivým aplausem.

Více informací »


Igor Ardašev vyprodal sál hodonínské Evropy

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno opět v Lucembursku

Český filharmonický sbor Brno zahájil 10. prosince 2006 sezónu „Lucembursko – evropské město kultury 2007“ provedením monumentální soudobé skladby Epištola francouzského skladatele Iva Malce (původem Chorvat). Orchestrální part převzal Orchestre Philharmonique de Luxembourg pod vedením svého šéfdirigenta Emmanuela Krivina.


Český filharmonický sbor Brno na novoročním koncertu ve Stuttgartu

Český filharmonický sbor Brno uvítal Nový rok 2007 na podiu stuttgartské Liederhalle provedením čtyřicetihlasého moteta Spem in alium (a capella) Thomase Tallise ve spolupráci s šéfdirigentem Stuttgartských filharmoniků Gabrielem Feltzem.


Idomeneo v Národním divadle Brno

Caspar Richter a Aleš Voráček hostují v Národním divadle v Brně v Mozartově Idomeneovi. Premiéra u nás téměř neznámé Mozartovy opery proběhla v pátek 24. listopadu 2006 v Mahenově divadle v Brně.

Více informací »


Koncertní provedení Così fan tutte s Jiřím Bělohlávkem

Dvojí koncertní provedení Mozartovy komické opery Così fan tutte se uskutečnilo 26. listopadu 2006 v pražském Rudolfinu a 2. prosince 2006 ve španělském Palau de Valencia. Za řízení Jiřího Bělohlávka vystoupili s Pražskou komorní filharmonií a Pražským komorním sborem (sbormistr Pavel Vaněk) mladí sólisté.

Více informací »


Nové CD Českého filharmonického sboru Brno

V říjnu vyšlo Českému filharmonickému sboru Brno CD s nahrávkou kompletní řady duchovních Motet Antona Brucknera. Nahrávku uskutečnila v lednu 2006 v Husově sboru v Brně německá nahrávací společnost Dabringhaus und Grimm. V případě zájmu kontaktujte ARS/KONCERT.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno absolvoval v září a říjnu několik významných koncertů a natáčení dalšího CD.

Více informací »


Hudební podzim

Letošní podzim hýřil nejen pestrými barvami krásného babího léta, ale rovněž v něm zazářily výkony umělců, které pro festivalové pořadatele Mezinárodní hudební festival Brno – Moravský podzim, Pražský podzim, Bratislavské hudobné slávnosti, Hudební týdny v Budapešti nebo Pro Musica Konzerte v Norimberku zajistila agentura ARS/KONCERT.

Více informací »


Předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Další 
© Petr Tejkal 2008